Co wybrać – odpływ liniowy czy brodzik akrylowy? sie21

Tagi

Podobne

Poleć innym

Co wybrać – odpływ liniowy czy brodzik akrylowy?

Tradycyjna kabina prysznicowa z brodzikiem coraz częściej zastępowana jest wersją „bezbrodzikową”, z odpływem liniowym montowanym w posadzce. Oba rozwiązania mogą być tak samo użyteczne i efektowne, jeśli w wyborze typu kabiny weźmiemy pod uwagę potrzeby użytkowników oraz właściwości pomieszczenia.

Brodziki akrylowe
Wiodącą zaletą akrylowych brodzików jest ich cena oraz użyteczność. Są lekkie, ciepłe w dotyku i odporne na uszkodzenia. Na rynku istnieje mnóstwo kształtów i rozmiarów – brodziki tradycyjne i głębokie, które mogą pełnić funkcję mini-wanny oraz typu ultra slim, całkowicie płaskie. Jeśli powierzchnia akrylowa jest dodatkowo pokryta antybakteryjną powłoką (np. Easy Clean), utrzymanie brodzika w czystości nie będzie sprawiać żadnych problemów. Decydując się na brodzik głęboki, wykąpiemy w nim małe dziecko, psa czy zrobimy ręczne pranie. Z kolei brodzik slim zagwarantuje płynne, bezprogowe przejście do strefy natryskowej. Takie rozwiązanie prezentuje się wyjątkowo nowocześnie i elegancko oraz doceniane jest w szczególności przez osoby z trudnościami w poruszaniu się. Brodziki akrylowe najczęściej występują w formie kwadratowej, półokrągłej i prostokątnej. Mogą być wyposażone m.in. w siedzisko i antypoślizgową powierzchnię. Dzięki tak licznym, dostępnym wariantom, z łatwością dobierzemy produkt do potrzeb i gabarytów posiadanej łazienki. W przypadku nietypowych pomieszczeń czy szczególnych wymagań, można zamówić brodzik na wymiar, o dowolnym kształcie, kolorze czy rozmiarze.

Odpływy liniowe
Montaż kabiny prysznicowej bezpośrednio na posadzce, bez brodzika, to obecnie wiodący trend w wyposażeniu łazienek na całym świecie. Odpływ liniowy, którym odprowadzana jest woda, przybiera rozmaite kształty i wzory, nadając aranżacji oryginalnego, nowoczesnego wyglądu. Może być zlokalizowany na środku posadzki, z boku kabiny czy tuż przy ścianie. Kabinę typu walk-in wykonuje się głównie z płytek gresowych i ceramicznych, mozaiki lub z kamienia. Wielkość strefy natryskowej zależy przede wszystkim od preferencji inwestora, którego nie ogranicza rozmiar brodzika. Czyszczenie jest bardzo proste – ozdobny ruszt odwodnienia można z łatwością ściągnąć, by wyczyścić syfon od góry. Kluczowym elementem rozwiązania typu walk-in jest wykonanie odpowiedniej izolacji oraz spadku, który zagwarantuje efektywne odprowadzanie wody przez odpływ. Instalację kabiny walk-in warto powierzyć fachowcom lub zdecydować się na kompletny zestaw montażowy – z ukształtowanym fabrycznie spadem i kompatybilnym odwodnieniem.

Brodzik czy walk-in?
Brodziki mogą narzucać na inwestora różne ograniczenia w stworzeniu wymarzonej kabiny prysznicowej, zwłaszcza w przypadku małych łazienek, gdy liczy się każdy centymetr powierzchni. W kwestii bezpieczeństwa użytkowania i bezprogowych przejść – gwarantują nam to oba, przedstawione rozwiązania. Niewątpliwą zaletą kabiny walk-in takiej jak MASSI WALK IN FIX jest możliwość zastosowania w niej tych samych płytek, co w pozostałej części łazienki. Dzięki temu, wnętrze optycznie się powiększa i nabiera eleganckiego, spójnego wyglądu. Brodzik akrylowy to rozwiązanie sprawdzone, jednak wiążące się z pewnymi ograniczeniami. Odwodnienie liniowe (np. Massi Wave) jest stosunkowo nową opcją, jednak bardzo ciekawą i elastyczną, dzięki czemu zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Wybór między brodzikiem a odpływem liniowym dyktowany jest zatem w zasadzie trzema czynnikami – gabarytami łazienki, preferencjami użytkowymi i estetycznymi inwestora oraz posiadanym budżetem.

500_0_productgfx_8a10f9f3f29e3685a1b4bb32b52bff2a-2