Jak dobrać półki do łazienki?

W każdej nawet najmniejszej łazience półki spełniają bardzo ważną rolę. Pomagają w rozmieszczeniu akcesoriów kosmetycznych, służą do eksponowania ozdób.
Kupując półki powinniśmy dobrać odpowiedni wzór i kolor do wystroju i stylu wnętrza, oraz uwzględnić wielkość pomieszczenia, w którym mają zostać umieszczone.
Do małych łazienek polecane są szklane z chromowanym obramowaniem, najlepiej narożne, zajmujące mało miejsca. Dobrze, gdy zostaną wyeksponowane przez padające na nie wiązki światła. Rozwiązanie tego typu powoduje, że łazienka staje się przytulna i wizualnie większa.

Praktyczne są modele chromowane wyposażone w wieszak na ręczniki, lub specjalne koszyczki nakładane na wannę i umywalkę. Pozwalają na umieszczenie kosmetyków i niezbędnych akcesoriów, oraz segmentowe z plastiku.
W małych wnętrzach konieczne są sprytne i funkcjonalne rozwiązania. Idealnie sprawdzają się półki pod umywalką, jak i własnoręcznie wykonane z płyt gipsowo-kartonowych we wnękach ścian. Jeżeli w łazience znajduje się okno warto pomyśleć o głębokim parapecie sprawdzającym się w roli praktycznej półki.

Pomysłowe są ceramiczne blaty, będące zabudową wanny. Instalując armaturę można pozostawić niewielki odstęp od ścian, a wolną przestrzeń zagospodarować półką wykonaną z płytek ceramicznych, lub efektywnej mozaiki dodatkowo powiększającej wnętrze.
Modne stały się półki z tworzywa sztucznego, które za pomocą specjalnych haków montowane są w dowolnym miejscu. Różnorodna kolorystyka i kształt estetycznego pojemnika gwarantuje dyskretne ukrycie szamponów, balsamów, a nawet doniczek z kwiatami.

Godne polecenia są szafki łazienkowe z lustrem i bocznymi półkami na przybory toaletowe. Dużym walorem mebla jest funkcjonalność produktu i wpływ na optyczne powiększenie łazienki, dzięki tafli lustrzanej i oświetleniu.
W dużych pomieszczeniach efektywnie prezentują się umywalki nablatowe z przedłużonym blatem na całą szerokość łazienki, oraz półki będące częścią szafy zabudowującej jedną ze ścian.

Polecane są również drewniane, lub bambusowe, delikatnie frezowane, które sprawdzają się we wnętrzach klasycznych i rustykalnych. Do stylu ubiegłego stulecia wykorzystuje się również półki ze stali, patyny w kolorze złota, zdobione i stylizowane na modę minionej epoki.
W nowoczesnej aranżacji akcentem ozdobnym są szklane, laminowane na wysoki połysk, z aluminium, lub regały łazienkowe. Bardzo modne są półki z białego szkła, będące ikoną dizajnu, dostępne w ciekawych formach. Falista dekoracja sprawdzi się w każdej łazience na miarę XXI wieku.

Na rynku dostępne są ciekawe formy w różnorodnej kolorystyce, oraz produkowane z użyciem materiałów, takich jak szkło, lacobel, chrom, stal, aluminium, drewno, tworzywo sztuczne i lustra. Ceny uzależnione są od jakości i surowca, z którego zostały wykonane.
Oferty kierowane do różnej grupy klientów, pozwalają na znalezienie ciekawego modelu pasującego do danego wnętrza i możliwości finansowych odbiorcy.