Jak płytki ścienne zmieniają wnętrze łazienki?

Łazienka jest dość charakterystycznym wnętrzem, które wydziela intymną strefę w mieszkaniu. Modernizując pomieszczenie pragniemy połączyć osobliwy urok przestrzeni z pełną funkcjonalnością.
Ze względu dużej wilgotności towarzyszącej każdej łazience do dekoracji ścian i podłóg najczęściej wybieramy płytki ceramiczne. Materiał jest stosunkowo tani i szybki w montażu, ułatwia zachowanie czystości, ładu i harmonii.
Niestety nie zdajemy sobie sprawy, jak kreatywna wyobraźnia może całkowicie odmienić pomieszczenie.
Tradycyjny układ glazury spotykany jest w większości klasycznych łazienek, może warto zastanowić się nad czymś niepowtarzalnym i pięknym, nadającym styl i klasę?

Płytki ścienne dostępne są w szerokiej gamie barw, w rozmaitym deseniu i fakturze. Przykładowo falista konstrukcja nada łazience lekkości i blasku.
Nie możemy zapomnieć o kolorze fug mających duże znaczenie w dekoracji. Barwa zbliżona do koloru płytki stworzy spójną, zlewającą się całość, dając nam duże pole do popisu podczas doboru ozdób.
Fuga w kontrastującym odcieniu znakomicie podkreśli piękno płytki i ukształtuje wygląd ściany, akcentując proporcje i kształt.

W przypadku barwnych dekorów najlepiej zdecydować się na fugę nierzucającą się w oczy.
Prawdziwym darem technologii są mozaiki ubierające łazienkę w styl. Mają zdolność do optycznego powiększenia wnętrz, pod warunkiem, że zostaną dobrze zlokalizowane.
Na rynku dostępne są ciekawe wzory i barwy pasujące do każdego pomieszczenia.

W małych łazienkach najlepiej sprawdzają się błyszczące, odbijające światło okładziny optycznie powiększające ich przestrzeń. Odpowiednio wyeksponowane i podświetlone nadają im przestronności i harmonii. Efektywnie prezentują się w wydzielonej strefie łazienkowej w okolicy wanny, lub kabiny natryskowej. Nadają się do zabudowy armatury, tworzą wspaniałe ornamenty ukazując magię kolorów w wyśmienitym wzornictwie.
Mozaika pozwala na skonstruowanie obrazów ściennych całkowicie zmieniających wygląd wnętrza, fajnie wygląda w połączeniu z tradycyjną płytką ścienną, lub szklaną. Efektywnie prezentują się rozproszone po łazience pojedyncze dekory zwracające na siebie uwagę użytkowników.
Płytki szklane stały się popularną i modną formą okładzin stosowanych do dekoracji nowoczesnych łazienek. Niektóre modele imitują drewno, inne kwiecisty deseń, dzięki pomysłowej kombinacji powstają subtelne i eleganckie wnętrza. Końcowy efekt może okazać się powalający.

Warto zastosować technikę znaną specjalistom od dawna i połączyć płytki ze stalą i zabezpieczonym klinkierem. Klinkier na wysoki połysk w towarzystwie ekstrawaganckiej glazury i chromowanych dodatków jest hitem w nowoczesnych aranżacjach.
Ludzie przestali obawiać się eksperymentów dekoracyjnych, stali się otwarci na propozycje i diametralne zmiany. Kombinacja polecana jest głównie wielbicielom klimatu art deco chcących uzyskać oszałamiające efekty w końcowej modernizacji.