Jak prawidłowo oszklić kabinę prysznicową? sie21

Tagi

Podobne

Poleć innym

Jak prawidłowo oszklić kabinę prysznicową?

Wyposażając łazienkę, większość osób zastanawia się czy lepiej zamontować kabinę prysznicową, czy może wannę. Przeważnie decydujemy się na samą kabinę lub na jeden i drugi wariant. Na rynku dostępne są dobrze znane kabiny plastikowe oraz coraz bardziej popularne kabiny szklane. Decydując się na szklaną kabinę musimy wiedzieć z jakiego szkła powinna być wykonana, aby była nie tylko piękna, ale także bezpieczna.

Dlaczego warto wybrać kabinę szklaną?
Szklane kabiny prysznicowe są świetną propozycją dla osób ceniących nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim łazienka zyska nie tylko na walorach estetycznych, ale także na funkcjonalności. W przeciwieństwie do plastikowej zabudowy, szklana jest bardziej trwała i nie odkształca się. Szklane kabiny sprawiają także wrażenie mniejszych. Powiększają optycznie łazienkę, co jest istotne przy niedużych pomieszczeniach. Największe zalety szklanych kabin prysznicowych to: elegancja, solidność i wytrzymałość oraz bezpieczeństwo. Dostępne są gotowe kabiny lub na specjalne zamówienie. Chcąc zamówić kabinę robioną pod wymiar, musimy zdecydować się z jakiego szkła powinno być wykonane przeszklenie. Z tym problemem najlepiej zwrócić się do fachowców.

Dostępne rodzaje szkła
Szklana kabina prysznicowa może być oszklona szkłem hartowanym, float, opti white lub barwionym. Szkło hartowane jest bardzo odporne na różne warunki atmosferyczne oraz czynniki mechaniczne. Jest 5 razy bardziej wytrzymałe od zwykłego szkła na obciążenia. Bardzo trudno je rozbić, a nawet jeśli tak się zdarzy, to rozpada się na bardzo małe kawałki o tępych krawędziach. Szkło to nadaje się do wykonywania szkleń z mocowaniami punktowymi.
Szkło float jest szkłem przezroczystym o lekkim zielonym odcieniu na krawędzi tafli. Można je poddać obróbce termicznej, dzięki czemu uzyskamy szkło hartowane. Poddane obróbce chemicznej lub mechanicznej staje się nieprzezroczyste. Szkło float może być lakierowane na różne kolory lub laminowane.
Opti white to szkło o większej przepuszczalności światła. Nie posiada odcienia zieleni. Poddane obróbce chemicznej staje się delikatnie szare, nieprzezroczyste. Przy obróbce mechanicznej (piaskowaniu) można tworzyć na nim różne wzory. Również daje się łatwo polakierować.
Szkło barwione w masie dostępne jest w kolorze brązowym, grafitowym, niebieskim i zielonym. Można zamówić również satynowe.

Oszklone kabiny prysznicowe są praktyczne i ładnie wyglądają. Należy jednak pamiętać, że nawet najpiękniejszy egzemplarz będzie źle wyglądał ze smugami wody bądź osadem z mydła. Warto zatem poprosić fachowca o pokrycie ścian kabiny specjalną powłoką, która ułatwi czyszczenie. Pamiętajmy, aby wybrać najlepszego specjalistę. Jeśli sami takiego nie znamy, a nasi znajomi również nie mogą nam w tej kwestii doradzić, zajrzyjmy na stronę PKT.pl – spis zakładów szklarskich. Znajdziemy tam bogatą ofertę różnych specjalistów, wśród których znajdziemy najbardziej odpowiedniego.

Modern shower with glass cabin inside bathroom interior