Jak wybrać umywalkę do łazienki? Wrz02

Tagi

Podobne

Poleć innym

Jak wybrać umywalkę do łazienki?

Wybieranie umywalki do łazienki jest w stanie być związane z naprawdę sporą ilością różnego rodzaju dylematów. Przede wszystkim musicie być w stanie się zdecydować czy preferujecie umywalki nadblatowe czy jednak podblatowe, po czym musicie wybrać odpowiedniego rodzaju baterię umywalką i być w stanie dopasować rozmiar umywalki do tego jak duża jest łazienka. Jeśli nie macie na razie zielonego pojęcia jak się od tego zabrać to w zasadzie nie macie się czym martwić, ponieważ dzięki temu poradnikowi zobaczycie o co w tym wszystkim tka naprawdę chodzi.

Obojętnie jak szeroka będzie Wasza umywalka to i tak będziecie potrzebować minimum 70 centymetrów, dzięki czemu będziecie mogli w sposób swobodny poruszać się w trakcie mycia, czesania czy też golenia. Dlatego też najbardziej optymalnym wyjściem okaże się umywalka meblowa, albo klasyczna, której szerokość będzie wynosić ok. 65 centymetrów.

Umywalki podwieszane, na blat, wpuszczane w zasadzie mogą cechować się tym, że będą węższe i mogą mieć około 45 centymetrów średnicy, a to z tego względu, że pewnego rodzaju funkcje będzie tutaj przejmował blat, czy też konsola, która to będzie pełnić rolę podpórki pod umywalkę. W zasadzie jako zasadę uznaje się tutaj to, że im bardziej wąska umywalka tym powinna cechować się ona większą głębokością, a jeżeli będzie ona płytsza to w takiej sytuacji jej szerokość powinna być większa. Dlatego też w takiej sytuacji będzie ona wygodniejsza i o wiele bardziej praktyczna.

Dwie rodzaje umywalek, a może jedna?

Stosowanie dwóch umywalek w dzisiejszych czasach jest naprawdę bardzo popularne, a przy tym cechuje się wielkim komfortem. Tego typu wyjście w sposób wręcz doskonale będzie sprawdzało się również we wszelkiego rodzaju wspólnych łazienkach dla dzieci, jednak są też przeciwnicy takich rozważań. Istnieją projektanci, którzy są zdania, że nie jest zbyt ciekawe plucie pastą do umywalki. Pamiętajcie, że dwie umywalki będą wymagały minimum 140 centymetrów, jednak tak naprawdę to, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort to i tak będzie trzeba zdecydować się na około 210 centymetrów.

Dwie umywalki mogą zostać zastąpione przez jedną podwójną czy też pojedynczą, na której to znajdą się dwie baterie. Dlatego też w takiej sytuacji tak duża ilość miejsca nie będzie już wymagająca. Zazwyczaj jednak tego typu umywalki cechują się tym, iż są za wąskie i nie są w stanie gwarantować komfortu dwójce osób, które chcą korzystać z nich w sposób jednoczesny, czy też wymagają kolejnej przestrzeni po bokach. Jeżeli więc nie posiadacie odpowiedniej ilości miejsca to zdecydujecie się na zastąpienie dwóch umywalek przy pomocy jeden, jednak w takiej sytuacji wybierzcie dużą umywalkę z miejscem, które będzie pomocne podczas odkładania kosmetyków.