Jaka bateria umywalkowa będzie najlepsza? mar06

Tagi

Podobne

Poleć innym

Jaka bateria umywalkowa będzie najlepsza?

W zasadzie jakby nie patrzeć to bateria umywalkowa jest używana niezwykle często, ponieważ minimum kilka razy w ciągu jednego dnia. Dlatego też warto się postarać o to, aby nie tylko dobrze się prezentowała, ale również by spełniała wszystkie praktyczne funkcje. Zobacz w jakim momencie powinno się wybrać baterie ścienną, a w jakim baterię stojącą.

Wybranie baterii umywalkowej jest zależne od tego, w jakim miejscu powinna być montowanej, jakie funkcje są najbardziej istotne dla osób, które będą ja użytkowały oraz do jakiej umywalki będzie w stanie się dopasować. Niezwykle istotne jest to, aby pamiętało się o tym, iż bateria to element, który jest nierozerwalnie połączony z umywalką, dlatego też podczas decydowania się na jakieś rozwiązanie trzeba brać pod uwagę również tą drugą kwestię, zwłaszcza że są takie umywalki, które są wyposażone w otwory służące do montażu baterii, a są też takie, które tychże otworów nie posiadają.

Bateria stojąca czy też bateria ścienna

W zasadzie elementem kluczowym jest to w jaki sposób zostanie takowa bateria zamontowana. W większości przypadków jest to zależne od tego w jaki sposób została poprowadzona instalacja wodna w łazience. Macie tutaj możliwość wybrania dwóch opcji, czyli baterii montowanych w ścianie oraz baterii stojących. Pośród stojących można wyróżnić takowe, które mocowane są na blacie, na obrzeżu umywalki i w podłodze. W dzisiejszych czasach w zasadzie największa popularność posiadają te rozwiązania, które są montowane na umywalkach. Baterie stosowane do specjalnych modeli umywalek, baterie podłogowe są w zasadzie rozwiązaniami, które generują największą ilość kosztów.

Bateria z mieszaczem, a może standardowa z kurkami?

Kolejną kwestią, o której nie można zapomnieć jest zdecydowanie się na baterię z kurkami, albo na baterię jednouchwytową wyposażona w mieszacz wody. To właśnie on pozwoli wyregulować z jednej strony temperaturę wody, ale z drugiej również jego strumień, stosując przy tym tylko i wyłącznie jedną dźwignię. W zasadzie używanie mieszacza jest w stanie pozwolić Wam na zredukowanie ilości zużytej wody do przeszło 30%. Można powiedzieć, iż w większości przypadków to standardowe umywalki posiadają po jednym otworze, jednak zazwyczaj istnieje możliwość na wybicie dwóch dodatkowych.

Rozmiar jest istotny

Warto mieć świadomość, iż bateria powinna zostać dobrana w sposób proporcjonalny do tego jak prezentuje się umywalka, gdyż jest to element niezwykle istotny z punktu widzenia estetycznego, ale również ze względu na kwestię funkcjonalności. Jeśli chodzi o duże umywalki to warto mieć świadomość, iż może się tam sprawdzić bateria wyposażona w wysoki korpus oraz długą wylewkę. Każda osoba jednak powinna być tutaj stosunkowo ostrożna, ponieważ mycie rąk w sposób wygodny będzie tutaj możliwe tylko wtedy, kiedy odległość pomiędzy końcem wylewki i dnem umywalki będzie wynosiła co najmniej 15 centymetrów. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na przeanalizowanie tej kwestii będąc jeszcze na zakupach. JEżęli zdecydujecie się na wybór niezbyt dużej umywalki i do tego wybierzecie baterię zbyt wysoką, albo ze zbyt długą wylewką to niezwykle łatwo będziecie mogli doprowadzić do powstania rozprysków wodnych w całej łazience.

Perlator zadba o Twoje pieniądze

Istnieją pewnego rodzaju funkcje, które w zasadzie każda osoba powinna brać pod uwagę podczas wybierania baterii, ponieważ mają one to do siebie, że wpływają na to jak prezentuje się środowisko naturalne, a również na to jak prezentują się Wasze finanse. Chodzi tutaj w gruncie rzeczy o perlatory, czyli niewielkie sitka, które montowane są przy końcówce wylewki, dzięki czemu mogą napowietrzyć wodę. Doprowadza to do tego, iż strumień jest również bardzo intensywny, a tak naprawdę potrzeba do niego o wiele mniejsza ilość wody. Dzięki perlatorowi jesteście w stanie zaoszczędzić przeszło 60% wody. Dodatkowo świetnym przykładem jest również fakt, iż możecie dzięki temu zdecydować się na regulowanie przepływu wody. Dzięki temu będzie można korzystać tylko i wyłącznie ze strumienia wody, który cechować się będzie ekonomicznością, który to może zostać ustalony chociażby na około 6 litrów na minutę. Jeżeli chcecie dokonać zwiększenia go to musicie pamiętać, aby zwalczyć niewielki opór, bądź nacisnąć odpowiedni przycisk. W taki sam sposób funkcjonuje blokada wypływu gorącej wody, która wbudowana jest w pewnego rodzaju baterie.