Okno w łazience maj31

Tagi

Podobne

Poleć innym

Okno w łazience

Projektując dom warto dokładnie przemyśleć decyzję dotyczącą okna w łazience, rozmiar i kształt zależy przede wszystkim od upodobań. Okno podwyższa standard pomieszczenia, gwarantuje przepływ promieni słonecznych, rozświetla i wizualnie powiększa wnętrze. Dodatkową zaletą jest naturalna cyrkulacja powietrza ułatwiająca pozbycie się pary wodnej.

Naturalne światło pozwala na oszczędność energii, kształtując jednocześnie wygląd pomieszczenia.
Zamontowanie wywietrzników poprawia jakość i łazienkowy klimat. Wybierając wielkość i kształt okna na poddaszu najlepiej zdecydować się na duży rozmiar gwarantujący wspaniałe widoki podczas kąpieli. Istotne, aby było trwałe i solidne, oraz gwarantowało ochronę przed zimnem i hałasem. Nowoczesne okna łazienkowe wykonane z PCV, drewna i aluminium spełniają wszystkie standardy, są wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych.
Na poddasza polecane są ramy aluminiowe o ciekawych i niezwykłych kształtach. Drewniane okiennice są najbardziej naturalne i pasują do klasycznego rustykalnego i etnicznego wystroju wnętrza.

Istotne, aby okno łazienkowe było zespolone, posiadało dwuwarstwowe szyby, trzymające ciepło i odbijające światło. Szyba koniecznie tłumiąca hałas i odporna na stłuczenia. Termoizolację zagwarantują termoramki i gazy szlachetne. Dobrym rozwiązaniem są głębokie parapety ozdobne, pełniące role półki na kosmetyki.
Pod oknem warto zamontować wannę, lub ustawić toaletkę. Szczególnie panie będą zadowolone z takiego rozwiązania, gdyż naturalne światło pozwoli im na wykonanie perfekcyjnego makijażu.

Coraz bardziej popularne stają się łazienki na parterze z dużymi oknami od sufitu do podłogi, pozytywnie zmieniające wygląd pomieszczenia. W tradycyjnych wnętrzach stosuje się niewielkie okna z czysto ekonomicznych powodów. W obu przypadkach pojawić się mogą problemy z nadmierną widocznością wpływające na dyskomfort użytkownika.
Do zasłony okien posłużyć mogą specjalne folie, niestety wadą tego materiału są wybrzuszenia i ograniczenie dopływu światła. W klasycznej łazience użyć można efektywnych rolet, lub lakierowanych żaluzji drewnianych.
Osoby preferujące orientalny styl postawić mogą na szybę z dekoracyjnym ornamentem, lub okno ażurowe.
W nowoczesnym wnętrzu mleczna, lub szyba z luksfera sprawdza się perfekcyjnie. Innowacyjnym rozwiązaniem są folie działające na zasadzie lustra weneckiego, całkowicie ograniczające widoczność z zewnątrz. W łazience zabezpieczonej nowoczesnym materiałem użytkownik poczuje się swobodnie i komfortowo, a naturalne światło pomimo zasłony przepływać będzie bez żadnych zakłóceń.

Pragnąc ocieplić wnętrze i w niepowtarzalny sposób udekorować okno warto tradycyjną zasłonkę zmienić na kryształową girlandę. Mieniące się koraliki znakomicie podkreślą styl łazienki skandynawskiej.
Efektywnie prezentują się rolety rzymskie pełniące funkcję dekoracyjną, jednocześnie skutecznie ograniczając widoczność. Ozdobne rolety pasują do każdego stylu i wystroju wnętrza. Różnorodne motywy i kolory dają możliwość dopasowania modelu do osobistych upodobań. Dostępne w rozmiarach pasujących na standardowe i dachowe okna.
Barwne rolety i zasłony pozwolą na regulację intensywności przepływu światła i wprowadzą do wnętrza ciepłego i przytulnego klimatu.