Tradycyjny kompakt, a może podwieszana misa sedesowa? maj16

Tagi

Podobne

Poleć innym

Tradycyjny kompakt, a może podwieszana misa sedesowa?

Któż by pomyślał, że wybór sedesu może być kłopotliwy. Niestety dzisiejszy rynek oferuje szeroką gamę produktów różniących się od siebie zarówno ceną, montażem jak i kształtem, czy kolorystyką. W podobnej sytuacji podjęcie odpowiedniej decyzji niemal graniczy z cudem.
Podwieszane sedesy stały się bardzo popularne szczególnie w nowoczesnych i eleganckich wnętrzach. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań z reguły wybierają klasyczną armaturę łazienkową.
Dużą zaletą kompaktu jest stosunkowo niska cena, chyba, że pragniemy zainwestować w fantazyjny model, za który będziemy musieli zapłacić nawet 2000zł.

Ogromnym walorem jest instalacja sprzętu, nie musimy planować gruntownego remontu w celu wymiany armatury. Montaż jest szybki i prosty, jedynym warunkiem istotnym podczas kupna jest dopasowanie podejścia.
W przypadku instalacji kanalizacyjnej w ścianie podejście musi być poziome, jeśli odpływ zlokalizowany jest w podłodze pionowe.

Dobre sklepy posiadają modele w pełni wyposażone, łącznie ze spłuczką, zestawem montażowym, a nawet deską sedesową. Kupując komplet mamy pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały.
Przy zakupie warto sprawdzić jakość produktu, najtrwalsze są kompakty wykonane z ceramiki szkliwionej, która powinna nam posłużyć przez długie lata.
Istotne, aby wielkość sedesu dopasowana była do rozmiaru łazienki.
W małych wnętrzach sprawdzają się tradycyjne białe kompakty o wysokości 51cm, 65cm łącznie ze zbiornikiem na wodę, lub sedesy montowane w narożnikach. Za komplet zapłacimy około 500zł. Atrakcyjna cena i wysoka jakość wykonania najczęściej motywuje do kupna.

Duże przestrzenie dają większe możliwości, efektywnie zaprezentuje się czarna barwa kompaktu, zainstalowana na nowoczesnym module. Wielkość nie ma żadnego znaczenia, wszystko uzależnione od osobistych gustów i upodobań.
W przypadku armatury podwieszanej misa sedesowa montowana jest w ścianie na specjalnym stelażu, dlatego instalacja zmusza nas do remontu od podstaw. Montaż wiąże się z wyższymi kosztami zakupu, ponieważ konieczna jest zabudowa konstrukcji. Za sam stelaż będziemy musieli zapłacić około 800zł., również ceny armatury są o wiele wyższe od tradycyjnego kompaktu. Oczywiście nadają wnętrzu eleganckiego charakteru, wtapiają się w wystrój i zajmują mało miejsca tworząc intymną, dyskretna strefę. Dzięki wbudowanej w ścianie spłuczce prezentują się estetycznie i elegancko.

Niezależnie, który model wybierzemy powinniśmy dokładnie obejrzeć cały komplet przed dokonaniem zakupu i postawić na znaną firmę. Dobrej jakości model zagości w naszym domu na kilkanaście lat, bez niespodzianek w postaci awarii i usterek.