W jaki sposób zaaranżować niewielką łazienkę? Paź02

Tagi

Podobne

Poleć innym

W jaki sposób zaaranżować niewielką łazienkę?

Małe łazienki mają to do siebie, że w ich przypadku wszystkie centymetry są na wagę złota. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, aby w sposób odpowiedni być w stanie zaplanować oraz rozmieścić wszelkiego rodzaju urządzenia. Aranżowanie małej łazienki zapewne będzie w stanie ułatwić narożne sprzęty jak umywalka, miska ustępowa, wanna czy brodzik. Przyjrzyj się temu co takiego powinno przykuwać Twoją uwagę.

Niezwykle często ze względu na umiejscowienie umywalki, brodzika, miski ustępowej w narożniku będzie można znacznie lepiej korzystać z powierzchni łazienki, która to nie zawsze musi być zbyt dużych rozmiarów. To jest właśnie tego typu oferta dla tych, którzy mają zamiar remontować niewielkie łazienki, które często znajdują się w dosyć starych blokach, czy też u osób, które posiadają niezbyt dujże mieszkania, albo mają ochotę rozszerzyć funkcjonalność swojej aktualnej łazienki. Dlatego też warto w takiej sytuacji zdecydować się na poszukiwanie urządzeń, które nie będą zbyt wielkie, jednak co najważniejsze użytkowanie ich będzie naprawdę komfortowe.

Umywalka w narożniku

W przypadku małych łazienek jest ona naprawdę często spotykana. Pamiętajcie, że umywalka, która będzie służyła do mycia rąk nie musi być zbyt duża, zaś jej usytuowanie w narożniku da możliwość wykorzystania i tak przestrzeni, która jest niefunkcjonalna. Dobrze będzie wybrać taką umywalkę, która posiada bok, który to będzie miał 30 centymetrów, ponieważ taka długość będzie odpowiednia do tego, aby umyć w sposób wygodny ręce. Jeżeli zaś ma to być umywalka, przy której będzie myta twarz to będzie trzeba zdecydować się na dłuższy bok. Musicie pamiętać o tym, aby zachować wolną przestrzeń przed umywalką, czyli aby znajdowało się tam pole o długości rzędu 60 centymetrów oraz szerokości 80 centymetrów. TEgo typu szerokość będzie mogła zostać osiągnięta w przypadku promieniu o wymiarach 57 centymetrów od narożnika.

Umywalka, która jest narożna może zostać zastosowana w przypadku ściany dodatkowej, która będzie w stanie oddzielić pralkę, część wanny czy natryskową kabinę. Jeśli chodzi o przedostatni przypadek to ścianka będzie tutaj pełniła rolę parawanu, dzięki czemu będzie można w sposób komfortowy zdecydować się na używanie natrysku. Dodatkowo tego typu umieszczenie umywalki będzie naprawdę bardzo pomocne podczas wykorzystywania powierzchni, któż będzie znajdowała się we wnętrzu pomieszczenia. Jakby nie patrzeć jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, szczególnie jeżeli chodzi o pomieszczenia, które posiadają plan zbliżony do kwadratu. C odo powierzchni rzędu 3/4 metrów to będziecie mogli w takiej sytuacji zdecydować się na umieszczenie dużej wanny narożnej, umywalki oraz narożnego WC, czy umywalki, natrysku oraz pralki. JEśli zaś chodzi o standardowe rozmieszczenie sprzętów, mając proste ściany to w zasadzie byłoby to niewykonalne.

Miska ustępowa w narożniku

Sedes w narożniku łazienki nie jest wyjściem zbyt często widzianym, lecz warto zauważyć, iż ostatnio zyskuje na popularności, a to ze względu na modę na stelaże podtynkowe oraz kompakty narożne. Tego typu umiejscowienie miski ustępowej daje naprawdę sporo wolnego miejsca. Kompakt narożny, który cechuje się długością 60, czy też gdy jest standardowy 80 centymetrów. Kiedy to w łazience, która posiada miskę ustępową wchodzącą w światło drzwi to może się okazać, iż to właśnie kompakt narożny jest w stanie pełnić rolę lekarstwa jeżeli chodzi o tego typu problemy.

W zasadzie jakby nie patrzeć jest to w stanie być naprawdę genialny pomysł również w takiej sytuacji, kiedy to w sąsiednim czy też przeciwległym narożniku będziecie decydowali się na umieszczenie innych urządzeń, jak chociażby pękniętego brodzika. W tego typu sytuacji manewrowe pole, które będzie znajdowało się przed toaletą oraz brodzikiem będzie przestrzenią wspólną. WC może tutaj zostać ustawione obok ściany, jak chociażby umywalka. Ścianka, która będzie cechować się niepełną wysokością w zasadzie najlepiej będzie spisywać w przypadku stelaża narożnego, który będzie posiadał 60 centymetrów, a jeżeli nie jesteście w stanie do końca sobie wyobrazić tej wartości to pomyślcie o tym jak prezentuje się głębokość tradycyjnej pralki. Dlatego też w takiej sytuacji będziecie mieli możliwość zaaranżowania dodatkowej przestrzeni na pralkę.