W jaki sposób zainstalować syfon w brodziku? lut03

Tagi

Podobne

Poleć innym

W jaki sposób zainstalować syfon w brodziku?

Woda, które leje się spod prysznica zaczyna padać od razu na podłogę. Takie rzeczy zdarzają się coraz częściej w nowoczesnych łazienkach. Jakiego rodzaju warunki muszą zostać spełnione, aby można było zdecydować się na zastosowanie brodzika podłogowego? Jak w takiej sytuacji prezentuje się kwestia związana z montażem syfonu brodzikowego w przypadku takiego wyjścia?

W zasadzie aktualnie to już niezwykle często można spotkać się z tym, iż w łazience brakuje standardowej kabiny prysznicowej i zostaje ona zastąpiona poprzez posadzkę z gresu i ściany z glazury. W zasadzie takowe rozwiązanie jest wybrane również ze względów na kwestie estetyczne oraz funkcjonalne. Tego typu fragment posadzki dobrze jest utrzymać w czystości. Macie też możliwość swobodnego decydowanie o tym w jaki miejscu wykonacie natrysk, żeby koniec końców okazało się, iż w najlepszy sposób udało Wam się dopasować to wszystko do kształtu łazienki i przykładowo będziecie w stanie umieścić go we wnęce, która będzie cechować się nietypowymi wymiarami. Łazienka, która jest wyposażone w brodzik posadzkowy będzie wydawała się znacznie większa i bardziej przestronna niżeli ta, która posiada brodzik standardowy. Dodatkowo warto pamiętać, iż może być to naprawdę bardzo znaczące ułatwienie dla wszystkich tych, którzy są niepełnosprawni i dla tych, którzy próg traktują jako coś co jest w stanie im niezwykle utrudnić życie. Pamiętajcie, że zanim będziecie w stanie cieszyć się z tego jak prezentuje się nowoczesna łazienka wzbogacona o płaski brodzik to powinniście zdawać sobie sprawie z tego czy aktualnie wszystkie warunki związane z wymogami budowy są tutaj spełnione. Dobrze jest też zdecydować się na zlecenie stworzenia brodzika posadzkowego fachowcowi, który posiada kwalifikacje, ponieważ jedynie odpowiedni montaż będzie w stanie umożliwić to, iż będzie on działał w sposób bezawaryjny.

Syfon do brodzika

Budowa brodzika posadzkowego będzie dopiero udana wtedy, gdy instalacja odpływowa zostanie umieszczona odpowiednio nisko, dzięki czemu woda będzie w stanie w sposób swobodny odpływać z posadzki. Jeśli chodzi o warstwy podłogowe to musicie pamiętać o tym, aby zmieścić wpust oraz syfon, w którego to stronę po posadzce, która zostanie ułożona ze spadkiem rzędu 2 procent będzie mogła spłynąć woda. Tego typu zestaw będzie posiadał minimum 70-90 milimetrów wysokości. Wpust będzie połączony z odpływową rurą, która będzie prowadzić do kanalizacyjnego pionu. Rura, która będzie odprowadzać wodę powinna posiadać minimalnie 1,5 procentowy spadek. Jeśli brodzik będzie za daleko umieszczony od pionu to istnieje takowa możliwość, iż odpowiednie ułożenie rury będzie wymagało kolejnych kilku centymetrów wysokości.

Jak przygotować się do zbudowania brodzika?

W przypadku domów, które dopiero co zostają budowane to warto jest zająć się kwestią lokalizacji podejścia kanalizacyjnego odpowiednio wcześniej, czyli chodzi o te miejsce, w którym rura odpływowa będzie w stanie połączyć brodzik z kanalizacyjnym pionem. Najlepiej jeżeli zostanie to dokonane w momencie, gdy budowany będzie strop, albo podłoga na gruncie. Rura powinna w takiej sytuacji zostać ułożona w stropie, bądź jeżeli jest on stosunkowo cienki, zaś pod nim można znaleźć pomieszczenie, które nie jest mieszkalnej to poprowadzić to można pod stropem. W przypadku remontowanych łazienek sprawa wygląda całkowicie inaczej, ponieważ w niektórych sytuacjach, aby być w stanie zmieścić wpust oraz odpływową rurę to trzeba zdecydować się na wkucie instalacji w konstrukcję stropu. Przed tego typu ingerencją najlepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na posiłkowanie się opinią konstruktora, który będzie w stanie przeanalizować czy takie coś nie doprowadzi do tego, iż konstrukcja zostanie osłabiona. Zanim zdecydujecie się na zabudowę brodzika przede wszystkim upewnijcie się czy w posadzce nie będziecie mogli znaleźć podłogowego ogrzewania. Jeśli tam będzie to będziecie musieli się zastanowić nad zmianą układu.

Wybranie odpływu oraz brodzikowego syfonu

Jeżeli chodzi o minimalną wysokość, która jest zalecana w tej sytuacji, aby zabudować syfon posadzkowy to będzie ona oscylować na poziomie rzędu 5 centymetrów. Jest to wynikiem tego, iż trzeba zapewnić zamknięcie słupa wody w syfonie. Inaczej dojdzie do tego, iż woda, która będzie się tam gromadziła zwyczajniej zbyt szybko wyparuje i skutkować to będzie niezbyt miłym zapachem, który będzie się stamtąd wydostawał.